+ Yorum / Mesaj Ekle
1 sonuçtan 1 ile 1 arası

Konu: Aleksi İçin Mental Tedavi

Deniz

Aleksi İçin Mental Tedavi

"Aleksi aynı zamanda kelime körlüğü olarak bilinir. Patolojik okuma güçlüğüdür. Ya harfleri okuyup kelimeleri okuyamam, ya harfleri ayırt edemeden kelimeleri okurum, ya da bir cümledeki kelimelerin tamamını okuyamam ki bu da cümlenin anlamını anlamama engel olur.

Eğer bu hastalıktan muzdaripsem sahip olduğum düşüncelere karşı büyük bir endişe besleyebilir ya da abartılı bir ilgi gösterebilirim. Hayatımın yönlerine gerçekten gerekmediği halde gösterdiğim ilgi ne kadar abartılı olursa, gelişimimi iyileştiren düşüncelere dikkatsiz ya da kapalı kalarak acı çekme riskim de o kadar büyük olur. Bana belirsiz gelen şey büyük bir güvensizlik yaşamama sebep olur. Dolayısıyla hayatım üzerinde daha az güce sahip olurum ve büyük bir boşluk hissederim.

Beni ben yapan ruhun kendini ifade etmek için sahip olduğu iki muhteşem yeteneğe, sezgilere ve yaratıcılığa içsel olarak açık kalmayı kabul ediyorum. Bu hastalığı iyileştirmek istiyorsam sadece hayatımın ne kadar aksadığına; bu hastalığın beni neleri yapmaktan, görmekten ve söylemekten alıkoyduğuna bakmam gerekiyor. Kalbimi açıyor ve bu durumu bilinçli bir şekilde çözüyorum. Bir çocuk olarak iç sesime kulak vermek benim için daha kolay çünkü buna yetişkinlerden daha “yakınım.” Kalbimden gelen sevgi mesajlarını çok daha kolay okuyabiliyorum! O halde kendimi sezgilerime açıyorum ve yaratıcılığımı daha fazla açığa çıkartıyorum."
    ,
    Bu yazıda bulunan olumlamalar sadece bilgi amaçlıdır. Jacques Martel'in "The Complete Dictionary of Ailments and Diseases" adlı kitabından alınmıştır. Jacques Martel hastalık ve rahatsızlıkların metafiziksel, mental tedavisi yaklaşımını benimsemiştir. Jacques Martel sezgisel olarak bazı duygu ve hastalıklar arasında bir bağlantı olduğunu ve bunların keşfedilebileceğine inanmaktadır. Umarım faydalı olur.

+ Yorum / Mesaj Ekle

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)