+ Yorum / Mesaj Ekle
1 sonuçtan 1 ile 1 arası

Konu: Afoni Ve Ses Kısılması İçin Alternatif Tedavi

1. Afoni Ve Ses Kısılması İçin Alternatif Tedavi

AFONİ VEYA SES KISILMASI
    "Kendimizi, yaratıcılığımızı sesimizle ifade ederiz. Çok yoğun bir duygu (üzüntü, endişe) karşısında ne diyeceğimi, hangi yöne gideceğimi ya da yaşanan duygu açısından bu yönü nasıl yorumlayacağımı bilemez hale gelebilirim. Bu güçlü duygunun cinsel seviyede deneyimlendiğinden ve doğrudan boğazımda ya da ses tellerimde yankı bulduğundan söz edilebilir çünkü ikinci enerji merkezi (cinsel) beşinci enerji merkeziyle (boğaz) doğrudan bir bağlantı içindedir. Her halükârda hassasiyetim (aşırı duygusallığım) yaşanan bir şoku tetikler ve ben hiçbir şey söyleyemeyecek hale gelirim! Âdeta “nefesim kesilir!” Özellikle duygusal bir şokun ardından enerjimi çok fazla dağıtırsam bu iç kargaşa bir “boşluk” yaratır ve bu boşluk tüm sesleri içine çeker. Kelimelerimi yutup boğazımın arkasına atıyormuşum gibi hissederim. O yüzden iç iletişimimin nefesiyle temasta kalmayı sürdürmek benim için çok önemlidir. Daha fazla konuşmak ve gizli kalmış şeyleri anlatmak zorunda olmadığım bir durumun içinde yer aldığım düşünülürse, bu deneyimin beni koruyabilmesi bile mümkündür. Sesimi ve ses tellerimi sağlıklı bir şekilde mi kullanıyorum?

Bir süreliğine sessiz mi kalmalıyım? Bazen söz gümüşse sükût altındır demezler mi? Beni sessiz kalmaya zorlayan birileri mi var? Hiçbir şeye yaramadığım izlenimine kapılarak, genel olarak kendimi ifade etmek konusunda güçsüz hissedebilirim. Aptalca bir şey söylemektense susmanın daha iyi olduğunu düşünebilirim. İnsanların söylediklerimi dinlemesini, beni olduğum gibi kabul etmesiniiV, bana saygı duymasını çok isterim. Kendimi özel hissettiğim anlar da olur ama bu anlar kısa sürer; şüphelerim içimi kemirmeye başlar, suçluluk duygum yeniden boy gösterir ve ben sonunda kabuğuma çekilirim. Kendim için yaşamak yerine, diğer insanlar için yaşarım.

İnsanların onayını almak için ne söylemem gerektiğini bilmediğimden, sessiz kalmayı tercih ederim. Ya ben daha fazla konuşmamaya karar veririm ya da ses tellerim kendi kararlarını verip ses çıkarmayı bırakır. Duygularımı, yaratıcılığımı ve fikirlerimi kendimi en iyi hissettiğim şekilde ifade etmeyi ve kapasiteme saygı duymayı kabul ediyorum."

Bu bilgilerin içerdiği olumlamalar sadece bilgi amaçlıdır. Jacques Martel'in "The Complete Dictionary of Ailments and Diseases" adlı kitabından alınmıştır. Jacques Martel hastalık ve rahatsızlıkların metafiziksel tedavisi yaklaşımını benimsemiştir. Jacques Martel sezgisel olarak bazı duygu ve hastalıklar arasında bir bağlantı olduğunu ve bunların keşfedilebileceğine inanmaktadır. Umarım faydalı olur.

+ Yorum / Mesaj Ekle

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)