+ Yorum / Mesaj Ekle
1 sonuçtan 1 ile 1 arası

Konu: Adenit Tedavisinde Metafizik

1. Adenit Tedavisinde Metafizik

"ADENİT
    Bu kendime karşı duyduğum hayal kırıklığının bir çeşididir. Duygusal ve ruhsal olarak iyi beslenemediğimin bir göstergesidir. Bu hastalığa sahip olmak çocukluğumda ebeveynimden birine veya her ikisine fazlaca boyun eğdiğim anlamına gelebilir. Ruhsal olarak saldırıya uğradığımı hissedebilirim. Hayatımın tehlikede olduğunu düşünmeme sebep olacak bir travma ya da yoğun bir öfke deneyimlemiş olabilirim. Birilerinin bana kötülük yapmak istediği izlenimine kapılır, tüm hızımla kaçmam ve kendimi kurtarmam gerektiğini düşünürüm. Bu durum gelecek ile ilgili büyük bir güvensizlik duymama ve kapasitemle ilgili büyük endişelere sürüklenmeme sebep olur.

Bu hastalıkta yenilgiyi kabul eden bir tavır, amaçsızlık, kendime ve etrafımda olup bitenlere karşı ilgisizlik öne çıkar. Tek kelime etmeden vazgeçmek, “havlu atmak” zorunda kalırım ve bu, kalbimi kırar. Bir maddeye ya da bir insana bağımlı hale gelerek hayal kırıklıklarımı telafi etmeye çalışabilirim. Kendimi acı çeken bir kurban gibi görürüm. Hayatımın işkenceden ibaret olduğu izlenimine kapılırım. Kendime karşı büyük bir kızgınlık beslerim. Diğer insanlardan sevgi alamam. Çok büyük bir endişe ve antipatinin etkisi altına girerim.

Hayattaki yerimi almayı, önüme bakıp ilerlemeyi, etrafımdaki insanlardan onay veya izin beklemeden belli kişisel hedefler üzerinde çalışmak için gerekli enerjiyi harcamayı kabul ediyorum! Girişimimin (hedefimin) önemi hangi derecede olursa olsun bunu kabul ediyorum.. Sınırsız kaynağa ve yüksek öz saygıya sahip olan iç benliğimle daha iyi bağlantı kurmak için bir yöntem buluyorum. Böylece kendi hayatımın efendisi olabilir, kontrolü ele alabilirim.

Lenfatik sistemdeki lenf bezlerinde bir iltihap varsa bu, duygusal düzlemdeki bazı korkularla bağlantılı güvensizlik yaşadığım anlamına gelir. Bir ya da birden fazla ilişkinin içinde kızgınlık öncelikli olan duygudur ve ben hayal kırıklıklarımı dışa vurmakta güçlük çekerim ki bu da genelde yerini öfkeye bırakır. Kendimi patlamaya hazır bir bomba gibi hissederim! Vücudumun etkilenen kısmı bana hayatımın hangi alanı üzerine yoğunlaşmam gerektiğini gösterir.

İçimde yaşayan korkunun farkına varmama yardımcı olması için acımın kaynağını bulmaya çalışmayı ve bu duygunun ötesine geçmek için kendime daha çok güvenmeyi kabul ediyorum! Kendimi bu duygudan kurtarmak için onu dışa dönük bir şekilde ifade etmek zorundayım"

Bu bilgilerin içerdiği olumlamalar sadece bilgi amaçlıdır. Jacques Martel'in "The Complete Dictionary of Ailments and Diseases" adlı kitabından alınmıştır. Jacques Martel hastalık ve rahatsızlıkların metafiziksel tedavisi yaklaşımını benimsemiştir. Jacques Martel sezgisel olarak bazı duygu ve hastalıklar arasında bir bağlantı olduğunu ve bunların keşfedilebileceğine inanmaktadır. Umarım faydalı olur.

+ Yorum / Mesaj Ekle

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)