+ Yorum / Mesaj Ekle
1 sonuçtan 1 ile 1 arası

Konu: Abazi Metafizik Tedavi

1. Abazi Metafizik Tedavi

ABAZİ
    "Kaslarımda ve genel olarak hareket sistemimde bir sıkıntı olmamasına rağmen, kısmi olarak yürümekte zorluk çekerim ya da hiç yürüyemem. Bu durumda beyincikte yer alan komuta sisteminin bir lezyondan, bir dolaşım sistemi bozukluğundan ya da bir tümörden etkilenmiş olabileceğinden söz edilebilir.

Bu durum bazen olduğum yerde donma etkisi yaratan, düşüncelerimle bağlantılı büyük bir korkudan kaynaklanabilir. Bu korku veya suçluluk duygusu hayatta ilerleme duygusu ile ilişkilidir. Kendimi ümitsiz ve mutsuz hissederim. “Buradaki” hayat benim için sürekli bir mücadele anlamına gelmektedir. Değer görmediğim izlenimine kapılırım. Kendimi unutulup gitmiş gibi, iki işi birden yapmaya çalışırken hiçbirini başaramamış gibi hissederim; hayatımın temelleri ve değerleri hakkında kuşku duymaya başlarım. Ve bu benim hayatta daha ileri gitmemi engeller. Hayatın içine dâhil olmakta çok ciddi zorluk çekerim.

Bu güvensizliğin ya da suçluluk duygusunun sebebini aramayı, kendime daha çok güvenmeyi kabul ediyorum .Kendimi çok daha kolay yürürken hayal etmeye başlayabilirim. Bunu yaparken kendime güvenimi daha da büyütebilirim. Hayat “ilerlemem” için gerekli olan araçları sunuyor, artık bunun daha çok farkındayım."

Bu bilgilerin içerdiği olumlamalar sadece bilgi amaçlıdır. Jacques Martel'in "The Complete Dictionary of Ailments and Diseases" adlı kitabından alınmıştır. Jacques Martel hastalık ve rahatsızlıkların metafiziksel tedavisi yaklaşımını benimsemiştir. Jacques Martel sezgisel olarak bazı duygu ve hastalıklar arasında bir bağlantı olduğunu ve bunların keşfedilebileceğine inanmaktadır. Umarım faydalı olur.

+ Yorum / Mesaj Ekle

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Sitemizde yapılan paylaşımların sorumluluğu paylaşanlara aittir ve bu paylaşımlar bilgilendirme amaçlıdır. Doktorunuza danışmadan hareket etmeyiniz.