+ Yorum / Mesaj Ekle
2 sonuçtan 1 ile 2 arası

Konu: Kasık fıtığı Ameliyatı oldum.

Nihat

Kasık fıtığı Ameliyatı oldum.

Merhabalar, geçen ay açık bir şekilde kasık fıtığı ameliyatı oldum. Yaklaşık olarak ameliyatım 45 ile 55 dakika arası sürdü. Ameliyat sonrasında uyanmanız anestezi sebebiyle 2 saati bulabiliyor. Hasta fazla ameliyat etmediği sürece pek bir ağrısı olmuyor. Ameliyattan 5 saat sonra doktor su ve sulu gıdalar tüketebileceğimi söyledi. Doktorum beni 1 gün müşahede altında tutup ertesi gün taburcu etti. Ağrıları azaltmak için ağrı kesici ve antibiyotik ilaç veriyor kullanmanız için. Ameliyattan sonra bir süre sonra çeşitli hareketler yapmamanız gerekiyor. Kendinizi kollamanız gerekiyor. 3 ay ve 6 ay sonra kontrole çağırdı.

Misafir
    Merhaba
    Ben sağ kasık fıtığımdan kapalı ameliyat oldum. Göbek deliğimin üstünden sağından ve solundan da birer tane delik açılarak yapıldı. Uyandığımda az ağrım vardı. Bir gün hastanede kalmam gerekti. Akşamında idrara çıkmamın önemli olduğu söylendi. Bayağı zorlandım çiş yapmak için. Yattığım yerden ördeğe yapamadım. Ayağa kalktığımda da çok canım yanmıştı. Ancak o şekilde çiş yapabildim. Sonrası daha kolay oldu. Ertesi sabah taburcu edildim ve yavaş yavaş yürüyerek evime gidebildim. Şu an 3. Günümdeyim ve her geçen gün daha iyi olduğumu hissediyorum. Öksüremiyor, hapşıramıyor, kahkaha atamıyor, yüksek sesle konuşamıyor, daha doğrusu karın kaslarınızı kullanarak yaptığınız herhangi bir şeyi yapamıyorsunuz. Bundan dolayı eğer sigara içiyorsanız, girip olmuşsanız bu ameliyatı yapmanız halinde çok sıkıntı çekeceğiniz aşikar. İlk önce soğuk algınlığınızdan kurtulun. Öksürüğünüz olmasın. Sonrasında ameliyat olun derim.

+ Yorum / Mesaj Ekle

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)