+ Yorum / Mesaj Ekle
8 sonuçtan 1 ile 8 arası

Konu: Anal fissür ameliyatı olanlar

1. Anal fissür ameliyatı olanlar

Anal fissür ameliyatını düşünmenize sebep olan ne tür rahatsızlıklar yaşıyorsunuz? Anal fissür ameliyatı için doktor ve hastane araştırması yaptınız mı? Anal fissür ameliyatı riskleri hakkında bilginiz var mı? Anal fissür ameliyatı ücreti hakkında bilginiz var mı? Anal fissür ameliyatı olmuş iseniz ameliyat sonrası neler yaşadınız? Kısacası bu ve benzeri soruların cevabı olabilecek deneyimlerinizi ve tavsiyelerinizi lütfen bizimle paylaşın ki herkes faydalansın.

Misafir
    26 şubat 2018 de ameliyatını olduğum hastalık.
    2010 şubat ayında ateşli ishal ile tanıştım bu hastalıkla. 8 senedir beni hayattan soğutmuştu. ılk başladığı zaman makat bölgemde yanma acıma hissi vardi. ıshal geçtiği zaman tuvaletimi yaparken makatimda kanama olduğunu gördüm ve sanki orami testereyle kesiyor gibiydiler. 5 gün korkudan büyük tuvaletimi yapmadım tuttum. sonra tıpış tıpış doktora gittim ve öğrendim ki anal fissür olmuşum. ne kekik yağları ne kantaron yağları ne perhizler hiçbiri kalıcı çözüm olmadi. yedigime içtiğime dikkat ediyordum ama aniden tekrar ortaya çıkabiliyordu. yıllar geçti ve hep o bölge zorlandığı için tuvalet esnasında 2 tane de iç bölge de hemoroid meydana gelmiş. son zamanlarda yiyip içmeye korkar olmuştum.. muayenesi de gözümde ayrıca büyüyordu. ama korkunun ecele faydası yoktu. eşim araştırdı bi tane proktolog buldu . gittik. sol tarafa doğru yatırdı ayaklarımı karnına doğru çek dedi ve bi tane alet var makat bölgesinden içeri sokup basınç veriyor . bastım çığlığı ?? acıyordu ama galiba psikolojikti galiba korkmam . neyse baktı. evet çatlak çok bariz görünüyor dedi ama iç tarafta 2 tane de hemoroid var dedi. çatlağın olduğu kas sarkmış. hiç ilaç kullandın mi dedi. merhem kullanmıştım bi ara ama sadece o an için rahatlattı bi faydasını görmedim dedim. doktor da zaten 3 ay boyunca bu hastalık varsa ve merhemle geçmediyse kroniklesmistir ve tek çözüm ameliyattır dedi. normalde ameliyattan hiç haz etmesem de tamam dedim kabul ettim . akşamında saat 22.00 den sonra bisey yiyip içmedim . ameliyat öncesi hastaneye gittik. yatağın baş ucuna ameliyat önlüğü, tromboz olmasin diye 1 çift uzun çorap, 1 adet pamuklu iç çamaşır 1 tane de lavman koymuşlar. önlüğü giydim. hemşire geldi ameliyat sonrası midem bulanmasın diye 1 hap verdi ( narkozdan bünyemin çok etkilendiğini önceden belirtmiştim) sonra da benim çığlıklarım eşliğinde lavmani makattan içeri boşalttı. 15 dk sonra da içimde ne varsa cıktı gitti ?? sonra beni ameliyathane ye çıkardılar. ameliyat masası çok garipti. belinize kadar yatak şeklinde. ayakları havaya dikiyorlar. narkozu verdiler. 45 dk falan sürmüş galiba ameliyat. zor bayılmışım öyle dedi dr sanırım her gün 1 fincan kahve içtiğim icin tabi bu benim hipotezim . neyse bitti ameliyat odada açtım gözlerimi. makatimda tampon vardı.ameliyatta hemoroidleri aldilar ve yirtik olan kası kestiler. neyse ağrı kesici verdikleri için bi ağrı hissetmiyordum. paso uyuyordum zaten hapların etkisinden dolayı. küçük tuvaletimi yaptım birkaç kez. her tuvaletten sonra makatina pamuklu bir mendil var- eczanelerde satılıyor - ondan koyacaksın dedi hemşireler. kanama olduğu için kanı emmesi açısindan sanırım. ertesi gün sabah oldu bi tane oturma küveti ve papatya suyu getirdi hemşireler. buna günde 3 kere oturacaksın 15 dk boyunca ve bunun haricinde her büyüğünü yaptığında oturacaksın dediler. okey dedik. öğlen saat 1 de doktor geldi. tamponu çıkardı. akşam 5 gibi de allah im yardim et nidalarıyla büyük tuvaletimi yapmaya gittim. ve sonuç gayet başarılıydı. zaten dışkı yumuşak olsun diye bişey icirmislerdi. neyse oturdum oturma küvetine. klozete yerleştiriliyor çok pratik bisey. bu arada ameliyattan sonra oturmada yürümede eğilmekte yatmakta baya zorlandım.sonuçta orda bir yara var ama her geçen gün azalıyor acılar korkutmak istemiyorm gözünüzü. taburcu oldum.eve geldim . herşey çok güzel gidiyordu. 6 gün geçmişti ameliyatın üzerinden. ağrı kesicilerimi içiyordum sebz e meyve 2 lt su tahilli ekmek sıkı perhiz derken iyi gidiyordu. fakat bende ileri derece kansızlık olduğu için ve kanamam azar azar devam ettiği için sen git bitkisel lafına güvenip kan ilacı al
    ıç. ve inanır misiniz kabız oldum . tam 1 hafta sonra ameliyattan. bu kadar ot sebze yerken hem de. o gün akşama kadar ağladım ve ıkınmak zorunda kaldim kesinlikle çıkmadı. o kadar kötü oldum ki ambulans çağırdık. bir sürü bi ilaçlar biseyler aldık ettik doktor tavsiyesi ile . sonra fitil soktuk sabah 11 de. akşam 18 .30 da sorun çözüldü. ama ben öldüm öldüm dirildim.dikisler patlayacak diye çok korktum. hayatımda bi daha asla öyle bir gün yaşamak istemem. neyse sonra hayat tekrardan pozitife döndü . şu an 12 gün oldu. kanamam 1 hafta sonunda bitmişti. sonra akıntı başladı.o da bitti gibi bisey. her gün oturuyorum sıcak suya ve her büyük tuvaletten sonra. doktorum 1 ay boyunca mandalina portakal karabiber yeme demişti. gittim domates yedim sonra yandım yandım kavruldum 2 gün hem yandı hem acaip kaşıntı oldu . günde 2 lt su iciyorum. tam tahıllı ekmek yiyorum. belli bir tuvalet düzenim vardi zaten daha da düzenli oldu. hastalık yoktur hasta vardır demişler. ama yine de tavsiyelerim olabilir. ağrınız olduğunda ağrı kesicinizi için . ben incir kayisi hurma yiyorum cok faydasi oluyor. çikolata bisküvi ilk hafta hiç yemedim nerdeyse. şimdi de parmak ucu kadar çikolata yiyorum. tam tahıllı makarna yedim tavsiye edilir kabız yapmıyor. elma yiyorum her gün. sebze ağırlıklı besleniyorum her öğün muhakkak dereotu falan tuketiuorum. brokoli enginar taze fasulye vs vs. baharat tüketmiyorum şu an. beyaz un zaten tüketmeyeli yıllar oluyor. bu hastalığı yaşamayan bilemez kulağa çok basit gelir haaa çatlak mi der millet ama anlayamazlar o acıyı. 8 sene beklemeden keşke olsaymışım ameliyatı diyorum. çok rahat çıkıyor artık tuvaletim.catlak varken şekilden şekile girerdim şu an sadece ameliyat olan yer acıyor o acı da güne geçtikçe hafifliyor. geçmiş olsun diyorum bu gönderiyi okumak zorunda kalanlara.- bu arada almanya da yasıyorum almanya da oldum ameliyatı. -

Misafir
    Canim cikiyor su anda psikolojim bozuldu 3 aydir. Sigarayi birakmak icin saglik bakanliginin haplarindan kullandim ve onlar beni kabiz yapti. Ordan bu yana kabizlik tahris etti ve catlaga sebep oldu. Dis agrisi, karin agrisi, bas agrisi hepsi hikaye. Allah kimsenin basina vermesin. Ben onceden hemeroid de oldum ama bu bambaska. Ameliyat olacagim.

Reha
    Herkese geçmiş olsun. Fissur ameliyatı oldum. Botokslu lis ameliyatı. Yani kas kesilmeden iç çatlağın altından kesilmesi ile. Bir hafta gecmedi fistül oluştu. Allah kimseye vermesin. Sonra Samsun'da Medicana Hastanesi'nde fistül lazer ameliyatı oldum. Gene iyileşmedi baharatlı turşu domates peynir kola fanta alkol almamama rağmen. Sonra araştırdım ne yersem yiyim vücuda toksin her yiyecekten giriyor. Az ve daha alkali şeyler yemeye başladım başta salata çorba ve az asitli olan meyveler. Sonra ısırgan çayı. Daha sonra sodyum bikarbonat keşfettim. Daha alkali olmaya çalıştım günden güne iyileşmeye başladım . En önemlisi de hergun yürüyüş ama sadece yürüyüş ve sonra duş ve temiz iç çamaşır. Terli veya nemli olmayacak makat. Ve nefes tekniği doğru nefes kullanın. Zorlanıyorsanız sadece günde 10 dk yapın yeter. Tuz haric baharatin herturlusunden uzak durun yemekler içinde az bile olmayacak. Demli çay yada kahveden uzak durun. Bir diğeri asla ama asla kabız veya ishal olmayın. Magnezyum calsiye diye ezcanede toz var ondan alın o size yardımcı olur. Oturma banyosunu ihmal etmeyin günde en az 3 kez. Dileyen tentürdiyot döksün daha iyi. Klozetlere takılan oturma kablari var internetten ondan alın suyu da boşa harcamamis olursunuz. Oturma banyonuz sıcak yada soğuk olmayacak. Duş alırken ki ilikta olmasına dikkat edin. En az 10 dk oturun. Ameliyat en son ki careniz olsun. Ameliyat olsanız da bu söylediklerimi sonrasında da yapmaya devam edin. Su kadarını soyleyim şeker hastalığı gibi çok dikkat etmezseniz tekrarlama olasılığı çok yüksek. Ağırlık kaldırmayın sadece yürüyüş yapin. Bağırsak florasina destek çıkın. Zayiflayacam diye bitter çikolatalar yiyipte bagirsaklarinizi bozmayin. Zeytinyağlı beslenin. Bağırsaklarinizi dusunupte yaşayın açıkçası. Diğer organlara bu bağırsak sayesinde besinler ulaşır. Önce bağırsak sonra böbrekler sonra kalp ve beyin gelir bundan sonra benim için. Şaka bir yana bol bol çiğneyip öyle tutun ki tükürükle ıslanmış yiyecekleriniz mide ve bagirsakta daha rahat sindirilir. Tukrukteki mucizeyi araştırın bence. En son bu hastalık için son tavsiye BOL BOL SUUUU. Tekrar herkese geçmiş olsun. Kendinize dikkat edin kimse sizden daha iyi sizi anlayamaz .

maviş
    Bende de analfissür var doktora gitmedim ama internetten araştırdığım kadarıyla neredeyse emin oldum. ameliyat olsam bile hiç kabız olmaman gerekiyor diye okudum. Neyse ki bir tanıdık bana Bana kuşburnu çayı içmem gerektiğini söyledi kuşburnunun kurusunun aktardan aldım ve çayını yaptım içtim sanki makatım yumuşamış gibi bağırsaklarım yumuşamış gibi hissediyorum Sıcak suya Oturma da çok faydalı Eşimin de hemoroid memesi büyümüştü Onu da yaptım aynı çay da çok faydalı olduğunu o da gördü Size de tavsiye ederim .

Acı
    Ben fisür ve hemoreğit ten oldum yeme konusunda tekralamaz cok dikkat edin limon portakal pilav ve süt ve süt ürünlerinden uzak durun .

erdal
    ben 3. kez ameliyat oluyorum neden ben de böyle bilmek istiyorum. Var mı aranızda tekrar ameliyat olan. Ben de tekrarlama sebebi nedir diye doktora sordum kesin bir şey söyleyemedi.

buket
    Alıntı maviş Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bende de analfissür var doktora gitmedim ama internetten araştırdığım kadarıyla neredeyse emin oldum. ameliyat olsam bile hiç kabız olmaman gerekiyor diye okudum. Neyse ki bir tanıdık bana Bana kuşburnu çayı içmem gerektiğini söyledi kuşburnunun kurusunun aktardan aldım ve çayını yaptım içtim sanki makatım yumuşamış gibi bağırsaklarım yumuşamış gibi hissediyorum Sıcak suya Oturma da çok faydalı Eşimin de hemoroid memesi büyümüştü Onu da yaptım aynı çay da çok faydalı olduğunu o da gördü Size de tavsiye ederim .
    Sıcak suya batticon koyup oturmayı doktorlar tavsiye ediyor. Bana genel cerrah bir doktor tavsiye etmişti çok faydalı oluyor.

+ Yorum / Mesaj Ekle

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)