+ Yorum / Mesaj Ekle
Sayfa 2/2 İlkİlk 12
20 sonuçtan 11 ile 20 arası

Konu: Şeker hastalığı ameliyatı olanlar

Misafir
    84’e düştüm. Artık kilo vermek istemiyorum. Çünkü daha yaz var mutlaka daha da zayıflayacağım. Pek hareket etmeden verdim bu kadar kiloyu. Ancak ben özellikle yağlı yiyorum. Doktorum ameliyattan önce 5000 kalorilik yemek yesen bile kilo almazsın demişti. Benim için önemli olan kilo değil diyabet.

Misafir
    merhaba

ben de 15 yıldır diabettim.İnsilün ve ağızdan ilaç alarak devam ediyordum. 7 nisan 2018 de illeal interpozisyon ameliyatı oldum. Şu an ne şeker ne e tansiyon ilacı kullanmıyorum. 1 ayda 11 kilo verdim çok yüksek kilom yoktu toplamda 23 kilo fazlam vardı şimdi 7-8 kilo fazlam kaldı. Ameliyatımı Ali Durmuş hocaya yaptırdım . Çok çok iyi bir insan ve ekibi de çok ilgililer. Her aşamada destekleri çok iyi.
    İlk 2 hafta sıvı beslenme oluyor sonrasında yumuşak gıda ve 1 ay sonrasında et/tavuk/balık grubu en son da da3.ay da tahıl ve bakliyat giriyor. Genel anlamda beslenme çok dikkat etmek gerekiyor. Katı ve sıvı aynı anda tüketemiyorsunuz ömür boyu. Arası 30 dk olmalı bu kural dışında rahatsızlık veren bir durum bence yok. Ama şeker ve tansiyondan ayrıca fazla kilodan da çok hızlı kurtuluyorsunuz. Bence organ kaybı risklerini azaltmak adına erken zamanda imkanı olan her kişi bu ameliyatla Tip2 den kurtulabilir. En önemli değer C-Peptıt oranı yeterliyse ameliyat başarı oranı nerdeyse %100 . Benim 1 ay sonunda 348 olan şekerim 97 yi gördü. Şu an 2 aya girdim max. şekerim toklukta 160 gördüm (arada dondurma kaçağım oldu ) ama açlık şekerlerim 110 -97 -120 gibi .Daha da yükselmedi. Şekere bağlı başka sıkıntılarım vardı onlar bile düzeldi. İyi araştırın ama bu işte ehil insan sayısı çok az. Ben Alper Çelik'e de gittim , Tuğrul Demirel de çok iyidir , Ali Durmuş hocam da çok iyi . Allah hepsinden razı olsun . Artıları çok olan bir operasyon o yüzden imkan varsa değerlendirin derim. Herkese geçmişler olsun .

Misafir
    ameliya.t fiatları ne kadar.ayrıca kesin olarak şeker hastalıgını bitiriyormu

Misafir
    ameliyat için hangi doktoru önerirsiniz

Misafir
    benim annem mart 2017 de izmir de özel bir hastanede diyabet tip2 ameliaytı oldu op.dr.ersin aksu tarafından annem 58 yaşında ve 77 kilo idi.bu ameliyattan sonra 40 kilo ya kadar düştü ve biz onu haziran 2018 de kaybettik.sakın vücut bütünlüğünüzü bozdurmayın şeker hastalığı ile yaşamayı öğrenmeye çalışın biliyorum zor ama sağlıgınız kaybetme riskiniz çok fazla özel hastahanelere çok güvenmeyin saglıcakla kalın

Etiler hastanesi
    Etiler Hastanesi’nde 09.07.2018 tarihinde mide ameliyatı oldum ve safra kesem alındı. Ameliyatımı yapan ve aynı zamanda hastane sahibi olan Alper çelik çok iyi ve ilgili bir doktor olmasına rağmen ne yazık ki ameliyat için yatışım esnasında ve daha sonra ekibiyle alakalı problemler yaşadım. Hastane SGK girisimi yapmadigi icin SGK odenek hakkimi alamadim.

gülin
    Merhaba, ben diyabet ameliyatını 2 ay önce oldum. 8 yıldır şeker hastasıydım insülin ve diyabet hapları kullanıyordum ameliyatın bir kaç farklı yöntemi var size en uygun olanını doktorunuzla birlikte karar vereceksinizdir. Bu ameliyatı sadece tip 2 diyabetliler olabiliyor, ben ameliyattan hemen sonra şeker ilaçlarını ve insülini bıraktım birde tabi şişman olma ve pankreasın hala yeterli miktarda insülin üretebiliyor olması gerekiyor, eğer bu koşullara uygunsanız bence hemen ameliyatı olmalısınız çünkü diyabet insanı içten içe yiyor... Ben Prf. Dr. Emin Ersoy 'a ameliyat oldum inanılmaz iyi bir insan hayatımda tanıdığım en alçak gönüllü, en mütevazi ve işinin ehli bir profesör. 17 kg kilo verdim. canım tatlı aburcubur gibi seyleri hiç yemek istemiyor. kendimi çok ama çok sağlıklı hissediyorum. Ameliyattan sonra yiyecekleri öncelikli olarak proteğinli besinler olarak seçmelisiniz ve çok çiğnemelisiniz katı ve sıvıyı aynı anda tüketmemelisiniz birde gazlı içecekler içmemelisiniz. Son söz olarak iyiki bu ameliyatı oldum çok mutluyum.

Misafir
    Madem bukadar kesin tedavi ediyor, devlet niye bunu görmüyor, şeker hastalarına ödediği paranın haddi hesabı yok, yapar ameliyatı bikere kurtulur bu ağır masraftan yapacak doktormu yok acaba 😕

Misafir
    Annem 9 ay once seker ameliyati oldu insulunleri birakti seker hapi kullaniyor eller ayaklari hep soğuk çok üşüyor ve polinorapatinin çoğalmasına sebep oldu

Önder Temel
    Merhaba. Ben 27.07.18'de Tugrul Demirel Hocanin Gastro ileal Interposition ameliyatini oldum. 5 yildir seker hastasiydim. Aclik 200, Tokluk 280 ve üzeriydi. Üc aylik 9,1. 48 yasindayim ve Ameliyattan önce 99 Kiloydum. Ameliyat 4,5 saat sürmüs. Ameliyattan 2-3 saat sonra hemen yürüttüler. 5 gece yattim. Tugrul Hoca isini cok iyi yapan kibar biri. Bir sene önce yanina gittigimde sekerim 7,5 civarindaydi. Ameliyat etmedi. Sekerimin aman aman cok yüksek olmadigini özel bir Perhizle kontrol edebilecegimi ve bunu denememi istedi. Bu karari bana ve esime güven verdi. Esim "illa gerek olmasada yapalim derler" diye bekliyordu. Ameliyattan ay sonra aclik 100'e ve üc aylik 7,5 e kadar indi. Ameliyattan sonra yemek konusunda cok secici oluyorsun. Az yiyebildigin icin cabuk doyuran (ekmek, Börek gibi) seylerden uzaklasiyorsun. Su anda 8'ci haftadayim. 14 kilo verdim. 85 kiloyum. Bugüne kadar bu ameliyatla ilgili fikrimi sorarsaniz; ben bu ameliyatti olduguma memnunum. Doktor Tugrul Demirel'e tesekkür ederim.

+ Yorum / Mesaj Ekle
Sayfa 2/2 İlkİlk 12

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)