+ Yorum / Mesaj Ekle
7 sonuçtan 1 ile 7 arası

Konu: Kavernom ameliyatı olanlar

1. Kavernom ameliyatı olanlar

Kavernom ameliyatını düşünmenize sebep olan ne tür rahatsızlıklar yaşıyorsunuz? Kavernom ameliyatı için doktor ve hastane araştırması yaptınız mı? Kavernom ameliyatı riskleri hakkında bilginiz var mı? Kavernom ameliyatı ücreti hakkında bilginiz var mı? Kavernom ameliyatı olmuş iseniz ameliyat sonrası neler yaşadınız? Kısacası bu ve benzeri soruların cevabı olabilecek deneyimlerinizi ve tavsiyelerinizi lütfen bizimle paylaşın ki herkes faydalansın.

Erdi1
    merhaba ilk muayene olduğum doktor kavernom ameliyatı olmam gerektiğini söylemişti. Daha sonra başka bir doktor gamma knife önerdi. Gamma knıfe oldum bir daha olacağım. Baş ağrılarılarım kısmen azaldı ancak hala fazlaca rahatsızlık veriyor.

Misafir
    Kovernom teşhisi 5 yıl önce tesadüfen kondu. Sol temporalde. Bazen başımın sol tarafından boynumun arkasına doğru bir ağrı oluyor. Bazen de sağ ayak uyuşması. İki yıl takip dendi. İki sene öncesine kadar mr. Takip yaptırdım. Bir değişme olmadığı için de artık çektirmeye gerek yok diye düşünmüyorum açıkçası. Dr da zaten öyle demiş idi. Ailede erkek kardeşimde de omurilikde var idi. Fakat onun sinire bası yaptığı için ameliyat yapıldı.

Misafir
    Bende boyun ağrısı vardı . Mr çektirdim . Kavernom olduğu tesadüfen tespit edildi. Oksipital lobda. 15 gün önce gamma knife oldum. 3 ay sonra kontrolum var. Uzun bir süreç. Acaba ameliyat mi olsaydım diye düşünüyorum. Umarım faydası olur. Siz neden 2. yi oluyorsunuz ?

Misafir
    arkadaşlar bende kanama yapmış 10×1.2 mm kovernom.var ameliyat olmak istiyorum işin çok iyi değilmiş acaba ameliyat olan varsa bilgi paylasabilirmi...

Misafir
    Merhabalar bende 01.08.18 tarihinde bilinç kaybı bir şekilde nöbet geçirerek hastaneye kaldırımdım. Sol tarafta tam motor korteksin üzerinde kavernom teşhisi ile beyin kanaması geçirdim. İlaç tedavisi önerildi. Nöbetlerim çoğalınca hastaneye gittim ve ilaç dozum yükseltildi. İlaçlara rağmen tekrar nöbet geçirince acile başvurdum ve aynı yerden 2. Kez bu sefer içe doğru kaynadığını söylediler. Gözlem altında kaldım ve ilaçla devam dediler ve taburcu ettiler. Her zaman kanama olacak mı nöbet geçirecek miyim diye beklemek yoruyor beni. Kimse ameliyata cesaret edip almak istemiyor. Motor sistemin üzerinde olduğu için ilaçla nöbetleri durdurmayı düşünüyorlar. Ama ben ameliyat olup kafamdan bu düşünceyi çıkarmak istiyorum. Kavernom ameliyatı yapan hekim bildiğiniz varsa paylaşırsanız çok sevinirim

Misafir
    Sag motor korteksde benim kavenom 22 mm 18mm keppra kullaniyorum 1000 lik sürekli kanama vr nöbet tam bi kısır döngü kimse ben bunu alırım demiyor.

+ Yorum / Mesaj Ekle

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)