+ Yorum / Mesaj Ekle
3 sonuçtan 1 ile 3 arası

Konu: Kulak zarı ameliyatı olanlar

1. Kulak zarı ameliyatı olanlar

Kulak zarı ameliyatını düşünmenize sebep olan ne tür rahatsızlıklar yaşıyorsunuz? Kulak zarı ameliyatı için doktor ve hastane araştırması yaptınız mı? Kulak zarı ameliyatı riskleri hakkında bilginiz var mı? Kulak zarı ameliyatı ücreti hakkında bilginiz var mı? Kulak zarı ameliyatı olmuş iseniz ameliyat sonrası neler yaşadınız? Kısacası bu ve benzeri soruların cevabı olabilecek deneyimlerinizi ve tavsiyelerinizi lütfen bizimle paylaşın ki herkes faydalansın.

safir
    Merhaba,
    Bende 2 hafta sonra sağ kulak zarı ameliyatı olacağım.Ameliyatın en az 2 saat en fazla 6 saat süreceğini söyledi. Mikroskop ile yapılıcak . Kulak arkasından yada kulak yolundan alınan bir doku ile kapatılacak.Daha önce hiç ameliyat olmadığım için korkuyorum.Her ince ayrıntıya kadar konuştum doktorumla.Bu ameliyatı olmazsam ömrümün sonuna kadar kulağımı sudan,soğuktan hep korumam gerektiğini,en küçük soğuk algınlığında iltihap oluşabileceğini ve herkes 60 -70 yaşında sağır olmaya başlarken benim 40-50 yaşlarında başlayacağını söylediler .Olursam ne gibi zararları olabilceğini sorduğumda ameliyat %90 başarılı oluyor,yanlızca çok az olmakla birlikte ameliyat sonrası zarın tutmaması,yüz felci,işitme kaybı gibi riskler olduğunu da söyledi. Yani olsanda olmasanda riskli olduğunu söyledi. ama iyileşme ihtimalin yüzde doksan dedi. Doktorum her hafta bu ameliyatı yaptığından güveniyorum. İşitme kaybı ve ağrılar iltihaplanmalar olmadan ameliyat şart diye düşünüyorum.Bir de kışın soğuk algınlığı olabileceğinden sonbahar ve yaz başlarında ameliyat daha doğru olur sanırım.

erdal
    Doktorun yaptığı bir materyal var Eğer bunu kullanırsan ameliyata gerek kalmıyormuş zarın beşte biri kadar bir şey ile kaplandı 20 gün sonra bu tedavi İşe aramazsa ameliyata girmem gerekiyor

+ Yorum / Mesaj Ekle

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)