+ Yorum / Mesaj Ekle
7 sonuçtan 1 ile 7 arası

Konu: Cilt Kırışıklıkları Ve Önlemenin Yolları

1. Cilt Kırışıklıkları Ve Önlemenin Yolları

İsim:  keep_your_skin_wrinkle_free_w9daq.jpg
Görüntüleme: 10
Büyüklük:  26.9 KB (Kilobyte)Cildimiz, dış etkenlere açık olduğu için iyi bakılmadığı zaman deri altında bulunan hücreler kendini yenileyemez ve hızlı yaşlanarak ölürler. Bu durum cildin parlaklığını, canlılığını kaybetmesine neden olur ve sonuç olarak cildimiz kuruyarak hızlı bir şekilde yaşlanır. Cilt yaşlanması önce cilt kırışıklıkları olarak ortaya çıkar. Cilt kırışıklıkları, cildimizin buruş buruş gözükmesine ve pul pul olup çabuk yaşlanmasına sebep olur. Cildimizin parlaklığını koruması, kendini yenileyerek sağlıklı olarak kalabilmesi için yapmamız gereken cilt bakımları vardır. Bu bakımları yaparak cildimizi korur, kırışmasını önleyerek sağlıklı ve genç bir cilde sahip olabiliriz. Cildimizi korumak için şu tedbirleri almalıyız:
    Cildimiz sürekli nemli tutmalıyız
    Cildimizde bulunan gözenekler kuruduğunda gözenekler tıkanır ve nefes alamaz. Bu durum deri altında yaşayan hücrelerin ölümüne yol açar ve cildimizin parlaklığını yitirmesine, mat ve kötü görünmesi neden olur. Bu durum devam ettiğinde ise cildimizde buruşmalar ve cilt kırışıklıkları meydana gelir. Bu durumu önlemek için cilt nemlendirici kremler ve zeytinyağı içerikli vazelinler ile cildimizi nemli tutmaya çabalamalıyız. Nemli cilt hem canlı ve parlak görünür hem de sağlıklı olur.
    Hızlı kilo alma ve kilo kaybını önlemeliyiz
    Hızlı kilo alma sırasında cildimiz yarılarak çatlaklar meydana getirir. Bu durum özellikle göbek kısmında, kalçada, kollarda ve baldırlarda oluşur. Hızlı kilo kaybı sırasında ise bu çatlaklar olduğu gibi kalarak cilt kırışıklıklarına sebep olur. Bu nedenle kilo alma ve kilo kaybını kontrol altında tutmalıyız.
    Soğuk havalardan korunmalıyız
    Kış aylarında havaların soğuk olmasından dolayı cilt altında kan dolaşımı azalır ve cildin beslenmesi de azalacağından ciltte pul pul olma, kuruma ve çatlamalar meydana gelir. Bu durum cildimizin esnekliğini azaltır. Soğuk havalardan etkilenmemesi için cildimize yağlı kremler, vazelinler ve özel jeller kullanmalı ve cildimizi beslemeliyiz. Bu şekilde cildimizin sağlıklı kalmasını, oluşacak kırışıklıkları engellemiş oluruz.
    Stres ve Alkol
    Stres, yüz kaslarında çok etkili olan bir rahatsızlıktır. Bu nedenle stres kontörlü yüz cildimiz için çok önemlidir. Alkol ise çok alındığında vücut fonksiyonlarını bozarak yağlanmaya neden olur. Yağlanan vücut deri altında bulunan yağların artmasına ve deri gözeneklerinin kapanmasına neden olarak cildin beslenememesine sebep olur. Bu durumda cildimiz beslemeyecek ve cilt lekeleri, ölü hücre birikmeleri, cilt kuruluğu ve sonuç olarak kırışmalara sebep olacaktır. Bu durumların oluşmasını engellemek için strese ve alkole dikkat etmeliyiz.
    Sık sık cilt bakımı yaptırmalıyız
    Cildimizin kırışmasını engellemek ve daha geç yaşlanmasını sağlamak için özel cilt bakımı yaptırmalıyız. Cilt bakımlarında uygulanan zeytin yapı ve kantaron yağı içerikli malzemelerden yapılan maskeler ile cildimizde bulunan gözenekler açılır ve deri altında bulunan hücreler nefes alabilirler. Deri altındaki hücrelerin sağlıklı olması cildin sağlıklı olması demektir Bu sayede parlak, canlı, sağlıklı, kırışıklıkları olmayan ve geç yaşlanan cildimiz olmuş olur.

Misafir

Cevap: Cilt Kırışıklıkları Ve Önlemenin Yolları

Sürekli bakım yaptırıyorum ama eşimde çok harcıyorsun bakımlara para diyor napıcaz bilmiyorum

Misafir2

Sürekli yüzümü nemli tutuyorum bu yüzden böyle bir şeyle karşılaşmadım yaşım 46

Misafir3

Alıntı Misafir2 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sürekli yüzümü nemli tutuyorum bu yüzden böyle bir şeyle karşılaşmadım yaşım 46
    çok kıskandım diyebilirim, benım yaşım daha 39 kırışıklıklar ufaktan başladı diyebilirim

Misafir4

Soğuk havalardan korunun demişiniz ama sabahın ayazında servisi beklerken ne yapacağız, her yerimiz donuyor cidden

Misafir5

Estetik yaptırın, ben yaptırdım şuan çok memnunum tavsiye ederim..
    İsteyen olursa doktorumun adınıda söylerim

7. Cevap: Cilt Kırışıklıkları Ve Önlemenin Yolları

Cildinizdeki kırışıklıkları önlemek istiyorsanız öncelikle düzenli olarak cilt bakımı yapmalısınız. Cilt bakımınıza özen göstermelisiniz. Ayrıca beslenme alışkanlıklarınızı da gözden geçirmelisiniz.

+ Yorum / Mesaj Ekle

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)