+ Yorum / Mesaj Ekle
Sayfa 1/3 123 SonSon
25 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Hemifasiyal spazm ameliyatı olanlar

1. Hemifasiyal spazm ameliyatı olanlar

Hemifasiyal spazm ameliyatını düşünmenize sebep olan ne tür rahatsızlıklar yaşıyorsunuz? Hemifasiyal spazm ameliyatı için doktor ve hastane araştırması yaptınız mı? Hemifasiyal spazm ameliyatı riskleri hakkında bilginiz var mı? Hemifasiyal spazm ameliyatı ücreti hakkında bilginiz var mı? Hemifasiyal spazm ameliyatı olmuş iseniz ameliyat sonrası neler yaşadınız? Kısacası bu ve benzeri soruların cevabı olabilecek deneyimlerinizi ve tavsiyelerinizi lütfen bizimle paylaşın ki herkes faydalansın.

Deniz2
    Ben hemifasiyal spazm ameliyatı oldum merak ettiğiniz şeyler olursa cevap verebilirim.

Misafir
    Alıntı Deniz2 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben hemifasiyal spazm ameliyatı oldum merak ettiğiniz şeyler olursa cevap verebilirim.
    Merhabalar son bir yıldır sağ gözümde seğirmeler yaşamaktayım doktor ameliyat olabileceğimi söyledi ancak iyi bir doktor bulmam gerektiğini belirtti. ameliyat riskleri nelerdir, ameliyat sonrası neler yaşadınız seğirmeler tam olarak geçtimi.? genel bir bilgi verebilirmisiniz.?

Deniz2
    Alıntı Misafir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhabalar son bir yıldır sağ gözümde seğirmeler yaşamaktayım doktor ameliyat olabileceğimi söyledi ancak iyi bir doktor bulmam gerektiğini belirtti. ameliyat riskleri nelerdir, ameliyat sonrası neler yaşadınız seğirmeler tam olarak geçtimi.? genel bir bilgi verebilirmisiniz.?
    Merhaba
    Bu konuda birçok doktorla görüştüm. Ölüm riskinin yüzde 1-2 tek kulağın tam duyum yitimi yüzde 15-20 tek taraflı felç ihtimali yüzde 5 olduğu söylendi. Genel riskler bunlar. Ben sol hemifasiyal spazm ameliyatı oldum. Seğirmeler tamamen kayboldu. 2 yıldan beri de seğirme olmadı. Sol kulağımda duyum yitimi oluştu. Yaklaşık yüzde 50 duymuyor bu kulağım. Ameliyat sonrası 2 hafta kadar baş ağrısı yaşadım. Bunun dışında bir sorun yaşamadım.

Misafir
    Alıntı Deniz2 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba
    Bu konuda birçok doktorla görüştüm. Ölüm riskinin yüzde 1-2 tek kulağın tam duyum yitimi yüzde 15-20 tek taraflı felç ihtimali yüzde 5 olduğu söylendi. Genel riskler bunlar. Ben sol hemifasiyal spazm ameliyatı oldum. Seğirmeler tamamen kayboldu. 2 yıldan beri de seğirme olmadı. Sol kulağımda duyum yitimi oluştu. Yaklaşık yüzde 50 duymuyor bu kulağım. Ameliyat sonrası 2 hafta kadar baş ağrısı yaşadım. Bunun dışında bir sorun yaşamadım.
    ameliyat olmayı önerirmisiniz su anda sosyal hayatta bir takım olumsuzluklar yaşıyorum moral bozucu bir durum yani açıkcası biraz da korku var beyin ameliyatı sonuçta önerebileceğiniz doktor varmı .?

füsun
    Ben ingiltere' de ameliyat oldum. Doktorum ameliyat sonrası 1 yıl içinde nüksedebilir demişti risk olarak ama çok şükür hiçbir sorunum yok. 4 yıl önce ameliyat oldum. Hiç pişman değilim. Kredi çektim 40 bin euro ödedim ameliyat için. Her kuruşuna değer. 3-4 yıl denemediğim alternatif tedavi kalmamıştı. Botox yüzümü mahvetmişti artık. Soran arkadaşa tavsiyem kesinlikle ameliyat olması yönünde.

Deniz2
    Alıntı Misafir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ameliyat olmayı önerirmisiniz su anda sosyal hayatta bir takım olumsuzluklar yaşıyorum moral bozucu bir durum yani açıkcası biraz da korku var beyin ameliyatı sonuçta önerebileceğiniz doktor varmı .?
    Merhaba
    Ameliyat olma kararının tavsiye ile olması doğru olmaz diye düşünüyorum. Evet bu hastalık yaşam kalitesini çok kötü etkiliyor. Ancak bu hastalık sizi öldürmez. Ben bekar biri olarak ameliyat olma kararı verdim. Evli olsam çocuklarım olsa belki aynı rahatlığı bulamayabilirdim. Ölme riski %1-2 gibi bile olsa o ihtimal size denk gelebilir. Tavsiye konusuna gelirsek; iyi beyin cerrahları var ülkemizde. Ben beyin cerrahı ararken bu ameliyatı birçok kez yapmış biri olmasını istedim. Hakan Oruçkaptan hocamız çok iyiydi bu ameliyatta. Günde 3 hemifasiyal spazm ameliyatı yaptığı oluyordu. Bana da Hakan Bey'i önermişlerdi. Maalesef Hakan Hoca geçen yıl kansere yenik düştü.Ama dediğim gibi birçok iyi beyin cerrahı var.

Misafir
    2014 yılında prof. Hidayet Akdemir bey ameliyatımı yaptı. Ben de bazı doktorlarla görüştüm bu hastalıkla yaşa kabullen diyenler de oldu. Hidayet hoca hallderiz merak etme dedi. Eski hastalarının cd lerini gösterdi. Ameliyatın risklerini tek tek söyledi. Ameliyat sonrası bir kulağımın duyumunu tamamen kaybettim. Seğirmelerim tamamen geçti çok şükür. Hastaneye de ameliyat için 17 bin lira ödemiştim.

9. Cevap: Hemifasiyal spazm ameliyatı olanlar

Ameliyat olma yolunu seçeceğim bende ama kulakdaki işitme kaybı oranı sanırım fazla ameliyat sonrası normal hayata geçmen süresi uzun mu yani ağrılı bir ameliyat mı bu

Deniz2
    Sonuçta beyin ameliyatı kesinlikle önemli bir ameliyat. Ancak ameliyat sonrası çok fazla ağrı hissetmedim ben. Narkozdan dolayı 1 hafta baş ağrısı oluyor. 3 günde hastaneden çıkarıyorlar. Sonrasında 1 hafta evde yatak istirahati yetiyor. 1 ay kadar kendimi çok zinde hissedemedim. 1 ay sonra her şey çok normal oluyor. Ve en güzeli de normal bir yüze sahip olmak. Bunun verdiği özgüveni ve mutluluğu anlatamam.

+ Yorum / Mesaj Ekle
Sayfa 1/3 123 SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)