+ Yorum / Mesaj Ekle
Sayfa 7/8 İlkİlk ... 5678 SonSon
77 sonuçtan 61 ile 70 arası

Konu: Hemifasiyal spazm ameliyatı olanlar

Neriman
    Alıntı çilem 22 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba...İlginize teşekkür ederim. Ameliyattan duyum yitimi vs. bir sorun kalmadı fakat neticede iyileşmede olmadı. Çektiğiniz onca acı ve iyileşme umudunun sonu hüsran.. Kocaeli'nde oturuyorum.. Araştırmalarım sonucu Ankara'dan Gazi Üniversitesinden genellikle Prof. Dr. Şükrü AYKOL ile Prof. Ersin ERDOĞAN'ın bu ameliyatları daha sık uyguladıkları ve başarılı olduklarını okuyorum. İstanbul'dan Prof. Hidayet AKDEMİR hocanın ismi çok geçiyor. Bilemiyorum. Doğru yerden başlamak ve artık iyileşmek istiyorum..Benim bildiğin bunlar.. Yakın zamanda randevu ayarlayıp tek tek görüşmeyi düşünüyorum. Bu hastalığı kabullenmek ve bununla yaşamak oldukça zor..Çok nadir görüldüğünden konuya hakim doktoru bulmak ta zor ve ameliyat için söylenen ücretler de yüksek..Ameliyat olup ta iyileşen arkadaşlar bizimle hangi doktora gittiğinizi ve ne kadar bir ödeme yaptığınızı da paylaşır mısınız lütfen..
    Merhaba ameliyat sonrası düzelmemek büyük moral bozukluğu çok geçmiş olsun bende 45 gün oldu Uğur Türe Beye ameliyat olalı hala düzelmedi. Bu ameliyatlarda 2. bir şans varmı hiç araştırdınızmı araştırınca paylaşırmısınız.Bende gelişmeleri paylaşırım.

Işıl
    Merhaba...İlginize teşekkür ederim. Ameliyattan duyum yitimi vs. bir sorun kalmadı fakat neticede iyileşmede olmadı. Çektiğiniz onca acı ve iyileşme umudunun sonu hüsran.. Kocaeli'nde oturuyorum.. Araştırmalarım sonucu Ankara'dan Gazi Üniversitesinden genellikle Prof. Dr. Şükrü AYKOL ile Prof. Ersin ERDOĞAN'ın bu ameliyatları daha sık uyguladıkları ve başarılı olduklarını okuyorum. İstanbul'dan Prof. Hidayet AKDEMİR hocanın ismi çok geçiyor. Bilemiyorum. Doğru yerden başlamak ve artık iyileşmek istiyorum..Benim bildiğin bunlar.. Yakın zamanda randevu ayarlayıp tek tek görüşmeyi düşünüyorum. Bu hastalığı kabullenmek ve bununla yaşamak oldukça zor..Çok nadir görüldüğünden konuya hakim doktoru bulmak ta zor ve ameliyat için söylenen ücretler de yüksek..Ameliyat olup ta iyileşen arkadaşlar bizimle hangi doktora gittiğinizi ve ne kadar bir ödeme yaptığınızı da paylaşır mısınız lütfen..
    çilem hanım prof.dr. Şükrü Aykol beye oldum gazi üniversitesi 2700 tl ye geçen sene.hiçbir problem kalmadı ameliyattan çıkar çıkmaz seğirmem geçmişti.7.ve 8.sinir sapına atardamarın baskısından kaynaklıydı benımde.Rabbim yardımcınız olsun inşallah.

3. Cevap: Hemifasiyal spazm ameliyatı olanlar

Işıl Hanım, verdiğiniz bilgiler için Çok Tsk. Ederim. Bunlar benim için çok kıymetli paylaşımlar. 21 Martta Prof. Şükrü AYKOL'a randevu aldım. bakalım hayırlısı ins. Bu sorunu yaşayan diğer kişilere yardımcı olmak adına ben de gelişmeleri burdan paylaşıcam..

Misafir rüya
    Çilem hanım merhaba nasıl geçti randevunuz çok merak ediyorum

Işıl
    Işıl Hanım, verdiğiniz bilgiler için Çok Tsk. Ederim. Bunlar benim için çok kıymetli paylaşımlar. 21 Martta Prof. Şükrü AYKOL'a randevu aldım. bakalım hayırlısı ins. Bu sorunu yaşayan diğer kişilere yardımcı olmak adına ben de gelişmeleri burdan paylaşıcam..
    Çilem hanım randevunuz nasıl geçti ?

Misafir neriman
    Alıntı HASAN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben ameliyat oldum ama geçmedi tekrar olmak istiyorum bildiğiiz nu konuda tecrübeli doktor varsa yorumları bekliyorum...çok can sıkıcı bir durum kurtulmak istiyorum artık..
    Hasan bey nasıl oldunuz.2.ameliyat oldunuz mu .Bende ameliyat oldum.tamamen düzelme olmadı.3 ay oldu eskisi kadar güçlü olmasada kasılmalarım devam ediyor.Ameliyat sonrası düzelmemek çok sinir bozucu.Ameliyat düzelme beklentisi olduğu için.Hepimize şifalar dilerim.

7. Cevap: Hemifasiyal spazm ameliyatı olanlar

Mrb. Işıl Hnm. randevum olumlu geçti. ben o gün bi kaç prof. görüştüm. Prof. Şükrü AYKOL ve Prof. Ersin ERDOĞAN'dan çok etkilendim. Her ikisi de konularına hakim işlerinin özellikle bizim yaşamış olduğumuz hastalığın ehli cerrahlar.. Tek fark biri devlet diğeri özel. Karar aşamasındayım kafam karışık biraz.. her ikisi de tekrar ameliyatı uygun gördü. Beni düşündüren %1 olum riski. 4 ile 7 yaşında 2 küçük oğlum var benim.. hakkımızda hayırlısı olur ins.

Misafir
    Merhabalar, 4 Şubat 2019 da sol tarafdan facial spazm ameliyatı oldum ama tekrar ediyor maalesef... sizin nekadar süre zarfında tamamen bitti acaba öğrenebilirmiyim lütfen ...
    Alıntı Orcun Turhan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhabalar;

4 yil once seyrek sekilde baslayan goz seyirmelerimi stres kaynakli oldugunu dusunerek cok onemsememistim.

Ancak ataklar artmaya ve sancili hale geldiginde intermetten arastirmaya basladim ve hastaligimin "hemifacial spazm" oldugunu anladim.

Daha oncesinde goz doktorlarina (dunya goz) gittim,sinuzit tespiti kondu ve burun ic kemiklerimi aldirdim,seyirmelerim ve sancilarim gecmedi ama.

Sonrasinda ciddi arastirmalar sonucunda Ege Universitesinde Erkin Ozgiray beyi ogrendik,kendisinden randevu aldim ve muayene oldum.

Ciddi bir arastirma sonrasinda ameliyat karari alindi ve burda sunu anladim ki hersey inanmak ve doktorunuza guvenmekten geciyor.

Hastalik cekilen onca mr veya bt de gozukmeyebiliyor,sacma bir seyirme ve agriniz var ama ortada tespit edilecek bulgu yok...

Zor bir hastalik olmasi nedeni ile cogu doktor konuya hakim degil,bu yuzden bilgisi,yaklasimi ve kabiliyetleri ile Erkin bey bir kahraman )

Ameliyatin bir cok handikapi vardi,ornegin ameliyat oldugunuz taraftan (sol hemifacial spazm veya sag hemifacial spazm) kalici veya gecici felc,duyma kaybi,hastaligin gecmemesi,en kotusu sac telinden biraz daha kalin olan 7. Sinirin yani butun hastaligin sebebi olup ameliyat esnasinda uzerinde calisilacak olan o sinirin kopmasi...

Bunlari goze alip herseyi imzalayip o masaya yattiginizda zaten dunya degisiyor,acaba ameliyat olmasam bu hastalik ile yasayabilirmiyim bile diye aklinizdan geciyor ve hadi eve gidelim bile diyesiniz geliyor...

Cok zorda olsa ameliyata girdim ve harika bir sekilde ciktim.
    Korkulan handikaplar olmadi.
    Ancak ameliyat sonrasi 3. gun hersey tekrar basladi.
    Doktorum israr ile gececek dedi ve beni telkin etti.
    Hakli da cikti )

Simdi eski saglikli halimden bile iyiyim...

Ameliyattan bana kalan 2 sey var sadece,biri ameliyat izim (alisinca karizmatik duruyor) digeri ise ameliyat yerimin biraz uzerinde ki kalici uyusukluk

Erkin Ozgiray hocam benim icin herzaman dualar ile anacagim ve tesekkir edecegim bir doktor olacaktir...

Misafir neriman
    Alıntı Misafir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhabalar, 4 Şubat 2019 da sol tarafdan facial spazm ameliyatı oldum ama tekrar ediyor maalesef... sizin nekadar süre zarfında tamamen bitti acaba öğrenebilirmiyim lütfen ...
    Siz hangi doktora ameliyat oldunuz kasılmalarınız aynı şiddettemi bende 18 ocakta ameliyat oldum.Ben ameliyattan çıkınca hemen başlamıştı.3.haftadan sonra kulaktada başladı. 3. Ayı geçti seyirmelerimin biraz daha yumuşak olduğunu hissediyorum.Tamamen geçmedi.Sizin seyirme ve kasılmalarınız nasıl.çok zor bir hastalık şifalar dilerim.

ayşe teyze
    20 yıldır bu hastalığı yaşıyorum
    marmara üniversitesinde ameliyat oldum
    ama geçmedi
    son 1 yıldır boynumdaki damar kasılmaya başladı
    2. ameliyatı düşünüyorum
    doktor araştırması yapıyorum
    20 yıldır gitmediğim nöroloji doktorları kalmadı
    botoks ve ilaçlar fayda etmedi
    forumdaki doktorları gördüm araştırmaya devam edeceğim

+ Yorum / Mesaj Ekle
Sayfa 7/8 İlkİlk ... 5678 SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)