+ Yorum / Mesaj Ekle
Sayfa 2/2 İlkİlk 12
19 sonuçtan 11 ile 19 arası

Konu: Trigeminal nevralji ameliyatı olanlar

Misafir
    Alıntı Filiz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben bu hastalığa 2009 yılında yakalandım.İlk iş olarak diş hekimime gittim.Bana hemen nöroloğa gitmemi söyledi.Ve tanı trigeminal nevraljiydi.Hemen ilaçlar başlandı.Krizler geçmek bilmiyordu.2010 yılında RF yöntemiyle sinirler yakıldı.3 sene ağrılarım olmadı.Sonra yeniden başladı.İlaçlara tekrar başladık.2 defa daha RF yapıldı.Ama hiç faydası olmadı.Ağrının geçmesi için çareler ararken kendilerine doktor diyen şarlatanların eline düştüm.Adanadan İstanbula gitmeye başladım.Güya bu hastalık dişlerin tedavisiyle geçermiş.Kendisi nörolog olan bu doktor şu dişini yaptır yok şu dişini böyle yaptır diye beni maddi ve manevi sömürdü.Aksine ağrılarım kontrol edilemez hale gelmişti.Saatlerce ataklarım sürüyordu.Uykumdan uyandırıyordu.En sonunda Adana Başkent Ün.Hastanesinde beyin cerrahımla görüştük.Temmuz 2016 da beyin ameliyatı geçirdim.Damarla sinir arasına yastık konuldu.Aneliyatım uzun sürdü.Bir gün yoğun bakımda yattım.Sonra servise çıkarıldım.Baş dönmem ve gözlerimde çift görme oldu.Kendimi çok zor toparladım.Ağrılarım geçmişti ya .Ancak dikişlerden Beyin sıvısı gelmeye başladı.Ağustos 2016 da bir ay arayla tekrar beyin ameliyatı oldum ve beyin zarım onarıldı.Bu arada bacağımda damar tıkanıklığı oldu. Onda da bacak anjiyosu oldum.Yaklaşık 2 ay ameliyatlarla geçti.Çok şükür 2 yıldır ağrılarım yok.Yüzümün sağ tarafı uyuşuk.O da Daha önceki RF yöntemlerinden kaynaklanıyormuş.Keşke daha önce ameliyat olsaymışım.Yıllarca çok ağır ilaçlar içtim.Morfine bile geçmiştim.Şimdi istediğim kadar konuşabiliyor,yemek yiyebiliyor,istediğim kadar hareket edebiliyorum.
    Saygılar
    Merhaba filiz hanım annem 2 gün önce bu ameliyatı oldu çift görme probleminiz ne kadar sürdü?

Misafir
    Alıntı Serkann Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Babam bu dertten muzdaripti. Çok araştırdık iyi bir hekim bulmak için. Çok sağolsun Ersin Erdoğan hoca babamın ameliyatını yaptı. Çok şükür 6 aydır bir sıkıntı yaşamadık.
    kardesım merhaba hangı hastahane hoca ogrenebılır mıyız.

Misafir
    Ameliyat ol bitsin ben oldum
    İyiyim

Hacı Ahmet Turan
    Merhaba arkadaşlar bende trigeminal nevralji hastalığına yakalandım ilk 2011 de başladı İzmir ve ankara'da birçok doktora gittim deva bulamadım ağrılarımi sorarsanız çok şiddetli yüz ağrısı cektim yüzümün sağ tarafında ve sürekli dişlerimde çenemde alnıma dogru sürekli değişen yer değiştiren şimşek çakar gibi çok şiddetli bir ağrı oluyordu yedi yıl boyunca bu ağrıyı çektim izmir ve ankaradaki doktorlar kamalayf yani sinir yakma ameliyatı önerip başka bir tedavi yönteminin olmadığını söylediler 2011 den 2016 ya kadar tegratol 200 tegratol 400 iki sabah iki akşam sürekli kullandım çektiğim bu ağrıları başka kimse çekmesin diye yazıyorum taki
    Prof doktor kaya kılıç beyle tanışana kadar önce randevu alıp muayene oldum ve ilk defa bu hastalıktan kurtulabilecegimı kaya beyden duydum ve 18 12 2018 de mikrovaskuler denilen bir operasyonla ameliyat oldum ve dört gün içinde çok şükür hiçbir sıkıntı yaşamadan taburcu oldum şimdi ameliyattan dolayı ağrılarım var oda bugüne kadar çektiğim ağrıların yanında hiç benim için eğer böyle bir rahatsızlığı olan varsa lütfen dikkate alsın benim çektiğim sıkıntıları çekmesin herkese Allah acil şifalar versin Amin. ..

Misafir
    Merhaba İstanbul Avrupa bölgesinde trigeminal nevralji ameliyatı olan var mı?

kenan
    Uzunca yıllar bu hastalığı çektp nihayetinde teşhis konulduktan sonra sinir uçları blokajı yapılmıştı ve ağrılarım kesilmişti.Ağrıların yeniden başlamasıyla araştırdık ve Prof. Yurdal Gezercan’ı bulduk. Ameliyat olmam gerektiğini söyledi. Ameliyat sonrası bu sinirlerden bir kısmının kesildiğini söyledi.Ağrıların geçmesini beklerken epilepsi nöbetleri yaşamaya başladım. Bu nöbetleri n1 yıl içinde geçeceğini söyledi doktor ve öyle de oldu. Sürekli tegetrol kullanıyorum ve bu hiç bitmeyecek sanırım. Nevralji ağrılarından kurtuldum sanırım. Yani şu söylediğiniz şimşek çakar gibi ağrıyı ben 40 saniyeye yakın yaşıyordum. Söylemesi kolay da siz onu bana sorun.

Ugur
    Ablam bu konuda rahatsız birkaç kez operasyon yapıldı. 1 sene sonra tekrarladı. İğne ile uzun süre rahatlayanlar varmış onu çok merak ediyorum. İğne tedavisi yaptıran var mı ?

Eren
    Uğur bey benim yüzüme iğne tedavisi yapıldı. Ayda 2-3 defa iğne seansları yapılıyordu ancak; çok başarılı olmuyordu. Daha sonra tegetrol ile ağrılarımda ciddi azalma oldu.

oguz
    merhaba arkadaşlar ben ilaç tedavisi artık işe yaramadığından yüzüme alkol blokajı yaptırıyorum.-5 kadar götürüyor.

+ Yorum / Mesaj Ekle
Sayfa 2/2 İlkİlk 12

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)