+ Yorum / Mesaj Ekle
Sayfa 1/2 12 SonSon
12 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Trigeminal nevralji ameliyatı olanlar

1. Trigeminal nevralji ameliyatı olanlar

Trigeminal nevralji ameliyatını düşünmenize sebep olan ne tür rahatsızlıklar yaşıyorsunuz? Trigeminal nevralji ameliyatı için doktor ve hastane araştırması yaptınız mı? Trigeminal nevralji ameliyatı riskleri hakkında bilginiz var mı? Trigeminal nevralji ameliyatı ücreti hakkında bilginiz var mı? Trigeminal nevralji ameliyatı olmuş iseniz ameliyat sonrası neler yaşadınız? Kısacası bu ve benzeri soruların cevabı olabilecek deneyimlerinizi ve tavsiyelerinizi lütfen bizimle paylaşın ki herkes faydalansın.

Balgül
    2014'de trigeminal nevralji tanısı kondu ve 2017'de ameliyat oldum. Doktorum üç problemli yer buldu, ikisini düzeltebildi. Ağrılarım çenemde ve yanağımda oluyordu. Mikrovasküler dekompresyon ameliyatı yapıldı. Kontraslı MRG çekildi. Mr sonuçları çok faydalı oldu. Ama ağrılarım çok nadir zamanlarda nüksediyor. Tam olarak kurtulmuş sayılmam ancak ameliyat olduktan sonra ciddi bir rahatlama oldu diyebilirim.

Misafir
    Özel bir hastanede bir nöroloğa Mr sonuçlarımı götürdüm. Mr sonuçlarımın temiz çıktığını söyledi. Bir kan damarı büyümüş ve trigeminal sinirimin etrafına sarıp sarmalamış. Mr sonucu temiz derken herhangi bir kitle yok manasında söyledim. 2 yıl önce ameliyat oldum. aynı siizn yazdığınız mikro ameliyat. Şükür ağrım hiç olmadı. Doktorum damar ve siniri ayırmış ve sorun olmaz artık dedi. Geçmiş olsun herkese.

Serkann
    Babam bu dertten muzdaripti. Çok araştırdık iyi bir hekim bulmak için. Çok sağolsun Ersin Erdoğan hoca babamın ameliyatını yaptı. Çok şükür 6 aydır bir sıkıntı yaşamadık.

eylülf
    Yaklaşık 7 yıldır çektim bu hastalığı. Yüzümdeki elektrik çarpması ağrıları dayanılmaz oldu. Sadece elektrik çarpması gibi de değil aynı zamanda iğne batması gibi ağrılar da yaşıyordum. O kadar çok ilaç denedim ki neredeyse hiç işe yaramadılar. Doktorların ilk önerisi gamma knife tedavisi oldu. Ama bu kesin bir tedavi olmayabilir dediler. Kesin çözüm ise mikrovasküler dekompresyon ameliyatı imiş. Damarla sinir arasına bir çeşit teflon (tampon gibi bir şey) konularak yapılan bir operasyon bu. Beyin ameliyatı beni hep korkuttu ve ben birçok kez bu ameliyattan kaçıp değişik tedavileri denemeye çalıştım. En son radyofrekans tedavisi yapıldı ve yine bir işe yaramadı. En sonunda ameliyat olmaya karar verdim. Yaklaşık 1 yıl oldu ve 7 yıl boşuna başka tedavilerle uğraşıp bu ağrıları yaşamışım diyorum kendime.

Hilal
    Bu ağrıları yaşamaya 15 yaşımda başladım. ilk sene tanı koyulamadı diş doktoruna falan gittik ne yaptıysam olmadı. sonra algoloji falan derken tanı koyuldu neyse Yıllarca bir sürü tedavi denedim ilaçlarım ilk baş etki eder gibi oldular ama sonra etkisini yitirdi. Sürekli değiştirildi ilaç dozları arttırıldı, sinir yakma işlemleri yapıldı. 3 kez botoks yapıldı ilk başta etki ediyor sanıyordum ama sonra yine kendini hatırlatıyordu. En son Gammaknife tedavisi uygulandı 7 ay oldu ağrılarım hala devam ediyor son çare ameliyat kaldı normalde ameliyattan falan korkmam ama bundan korkuyorum. Ya etki etmezse diye şüphe ediyorum çünkü son çarem bu bu da işe yaramazsa diye korkuyorum.Şuan 24 yaşındayım ve artık ilaç kullanmak istemiyorum, artık tamamen kurtulmak istiyorum

Ağrısızı
    5yıldır çekiyorum bu ağrıyı bir tane dişimi çektirdim. Özel bi hastanede diş tedavisi oldum bir sürü saçma sapan işlem yapıldı giden paramın hesabı yok. Doktorun biri bütün dişlerini sökmem lazım dedi. Bu arada fizik tedavi, nöroloji, beyin cerrahı arasında gidip geliyorum. Sonunda algoloji tanıyı koydu. Boğazımdan bi iğne oldum iki ay faydası oldu sadece. Sanırım ameliyat en doğru karar. Ağrıyı çekerken ölmek istiyorum.

Ağrı sızı
    Arkadaşlar izmirde bu hastalığa çare bulan varmı nolur yazsın hangi hastane hangi doktor. Çok büyük iyilik yapmış olur. Ağrılar dayanılmaz...

9. Cevap: Trigeminal nevralji ameliyatı olanlar

Ben bu hastalığa 2009 yılında yakalandım.İlk iş olarak diş hekimime gittim.Bana hemen nöroloğa gitmemi söyledi.Ve tanı trigeminal nevraljiydi.Hemen ilaçlar başlandı.Krizler geçmek bilmiyordu.2010 yılında RF yöntemiyle sinirler yakıldı.3 sene ağrılarım olmadı.Sonra yeniden başladı.İlaçlara tekrar başladık.2 defa daha RF yapıldı.Ama hiç faydası olmadı.Ağrının geçmesi için çareler ararken kendilerine doktor diyen şarlatanların eline düştüm.Adanadan İstanbula gitmeye başladım.Güya bu hastalık dişlerin tedavisiyle geçermiş.Kendisi nörolog olan bu doktor şu dişini yaptır yok şu dişini böyle yaptır diye beni maddi ve manevi sömürdü.Aksine ağrılarım kontrol edilemez hale gelmişti.Saatlerce ataklarım sürüyordu.Uykumdan uyandırıyordu.En sonunda Adana Başkent Ün.Hastanesinde beyin cerrahımla görüştük.Temmuz 2016 da beyin ameliyatı geçirdim.Damarla sinir arasına yastık konuldu.Aneliyatım uzun sürdü.Bir gün yoğun bakımda yattım.Sonra servise çıkarıldım.Baş dönmem ve gözlerimde çift görme oldu.Kendimi çok zor toparladım.Ağrılarım geçmişti ya .Ancak dikişlerden Beyin sıvısı gelmeye başladı.Ağustos 2016 da bir ay arayla tekrar beyin ameliyatı oldum ve beyin zarım onarıldı.Bu arada bacağımda damar tıkanıklığı oldu. Onda da bacak anjiyosu oldum.Yaklaşık 2 ay ameliyatlarla geçti.Çok şükür 2 yıldır ağrılarım yok.Yüzümün sağ tarafı uyuşuk.O da Daha önceki RF yöntemlerinden kaynaklanıyormuş.Keşke daha önce ameliyat olsaymışım.Yıllarca çok ağır ilaçlar içtim.Morfine bile geçmiştim.Şimdi istediğim kadar konuşabiliyor,yemek yiyebiliyor,istediğim kadar hareket edebiliyorum.
    Saygılar

Misafir
    Alıntı Misafir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Özel bir hastanede bir nöroloğa Mr sonuçlarımı götürdüm. Mr sonuçlarımın temiz çıktığını söyledi. Bir kan damarı büyümüş ve trigeminal sinirimin etrafına sarıp sarmalamış. Mr sonucu temiz derken herhangi bir kitle yok manasında söyledim. 2 yıl önce ameliyat oldum. aynı siizn yazdığınız mikro ameliyat. Şükür ağrım hiç olmadı. Doktorum damar ve siniri ayırmış ve sorun olmaz artık dedi. Geçmiş olsun herkese.
    Merhaba annem 31. 08.2018 de bu ameliyatı oldu. Sizde olduğunuzu yazmışsınız. Ameliyat sonrası gözde çift görme problemi oldu mu?

+ Yorum / Mesaj Ekle
Sayfa 1/2 12 SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)