+ Yorum / Mesaj Ekle
3 sonuçtan 1 ile 3 arası

Konu: Reflü ameliyatı olanlar

1. Reflü ameliyatı olanlar

Reflü ameliyatını düşünmenize sebep olan ne tür rahatsızlıklar yaşıyorsunuz? Reflü ameliyatı için doktor ve hastane araştırması yaptınız mı? Reflü ameliyatı riskleri hakkında bilginiz var mı? Reflü ameliyatı ücreti hakkında bilginiz var mı? Reflü ameliyatı olmuş iseniz ameliyat sonrası neler yaşadınız? Kısacası bu ve benzeri soruların cevabı olabilecek deneyimlerinizi ve tavsiyelerinizi lütfen bizimle paylaşın ki herkes faydalansın.

ezel5
    Ben oldum gerçekten çok güç ihtiyacın yoksa olmayın. Ameliyattan sonra yemek yerken devamlı olarak tıkanıyorsun.

Musti
    ben ameliyat olalı 3 ay oldu zor bir ameliyat değil ben robotik cerrahi ile oldum üç tane küçük delik açtılar karın bölgeme ben Malatya da yaşıyorum burada özel hastanede oldum sigorta bir kısmını karşıladı 950 tl para verdim hastaneye.ben reflü+mide fıtığı ameleliyatı oldum.benim iyileşme sürecin 1,5 ay sürdü ama çok şükür iyiyim ve kurtardım dertlerimden. şu an sadece sabahları sadece aç karnına mide koruyucu hap kullanıyorum.
    Ameliyatın artıları:

-reflü şikayetlerinden kurtuldum.
    -tansiyon şikayetim vardı o düzeldi
    -108 kiloydum 92 kiloya düştüm

ameliyatin eksileri:
    -yemek yerken tıkanıyorsun artık hatta su içerken bile
    -yemekleri yavaş ve lokmalarını küçük yiyorsun çünkü mideden aşağı zor iniyor
    -1 ay boyunca baharatlı,acı ve asitli içecekler yasak.
    -Ve maalesef 6 ayda bir endiskopi yaptirmak zorundasın son durum ne diye yanı kontrol amaçlı.

eğeki ilaç tedavisiyle durumun iyileşmiyorsa ameliyat son çözüm maalesef ben tam 3 sene kadar geciktirdim en son nefes darlığından hastanelik oldum mide asidim yemek borumu yakmış ve maalesef onun sonu gırtlak kanseri son karar yinede senin.aklına soru takılırsa sorabilirsin

+ Yorum / Mesaj Ekle

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)