+ Yorum / Mesaj Ekle
4 sonuçtan 1 ile 4 arası

Konu: Aşırı kiloluyum kilo vermek istiyorum

Halil

Aşırı kiloluyum kilo vermek istiyorum

merhaba aşırı kiloluyum kilo vermek için ne yapabilrim?

2. Halil Bey merhaba herhangi bir rahatsızlığınız var mı bilemiyorum ancak bu konuda kısaca şunları size söylemek isterim: Obezite kalp hastalıkları ve kanser gibi risklidir. Obezitenin bizzat kendisi bu rahatsızlıklara ortam hazırlar. Atalarımız can boğazdan geçer demiş fakat aynı zamanda her şeyin azı karar çoğu hasar da demiştir. Öncelikle tabaklarımızdaki yemek miktarlarını yarı yarıya azaltalım, ne yiyorsak onun yarısını yemeye gayret edelim ve lütfen hareket edelim. Düz yürüyüş yapalım, merdivenleri kullanalım ve spor yapalım. Fakat ben bunları yapabilsem size ne gerek vardı diyorsanız; zayıflamanız için farklı teknikler de bulunmaktadır.

KiLo vermenize destek olabilecek farklı yöntemler:
    1 -Endoskopik gastrik balon (ağızdan girilerek mideye balin yerleştirme). Bu yöntemle verilen kilo miktarı azdır ve altı ayda balonu çıkartmak şarttır.
    2- Laparoskopikgastrikband (mide kelepçesi): Fazla kiloların %80’i verilebilir yalnız bandın yerinden oynaması ya da mide içerisine kaçması söz konusu olabilir.
    3- Laparoskopik sleeve gastrektomi (tüp mide, mide küçültme): Fazla kiloların %80-90’ı verilebilir. Bu teknikte mideden salgılanan gastrin hormonunun (açlıkhissettiren hormon) salgısı azaltılır ve mide hacim olarak küçültülür.
    4- Laparoskopik gastrik bypass (mide küçültme ve emilimi bozma): Kilo verdirmede altın standarttır. Hem mide hacim olarak küçülür hem de emilim bozulur. Fazla kiloların %85-90’ı verilir. Şimdilik hoşçakalın. Merak ettikleriniz olursa cevaplamaya çalışırım.

3. Cevap: Aşırı kiloluyum kilo vermek istiyorum

Dengeli bir diyetle, egzersiz falan yapmadan bile rahatça kilo verilebilir. İstek ve kilo vermekteki motivasyon önemlidir. Güzellik gibi gösterişsel sebeplerle motive olan bir insanın motivasyonu uzun sürmez. Daha önemli ve değerli sebeplerle başlanırsa bu yolculuğa, sonunu görmek o kadar olası olabilir.

Kağan
    Herkesin ayrı bir sorunu var. Siz zayıflamak istiyorsunuz ben de kilo almak... Umarım herkes istediği kilolara ulaşır. Bu arada kız arkadaşım diyetisyene gitti 3 ayda 10 kilo verdi sizede iyi bir diyetisyene gitmenizi öneririm.

+ Yorum / Mesaj Ekle

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)