+ Yorum / Mesaj Ekle
5 sonuçtan 1 ile 5 arası

Konu: endoskopi yaptıran var mı?

temir

endoskopi yaptıran var mı?

merhaba iki gün sonra endoskopi randevum var ve ben gitmeye çok çekiniyorum. Panik bozukluk rahatsızlığı olan biriyim ve panik atak geçirmekten korkuyorum. Endoskopi hakkında nette olumsuz yorumlar okudum bunların da etkisi var tabii olarak. Endoskopi uygulamasında anestezi isteyip istememek bize mı bırakılıyor? Bu konuda kesin bilgisi olan varsa yazabilir mi?

izzet

Cevap: endoskopi yaptıran var mı?

herkese merhaba
    6 kez endeskopi oldum 4'ü lokal anestezi (boğaz spreyi) 2'si anestezi olmadan yapıldı. Anestezi olmadan yapılanlar çok zordu benim için. Ben de monitörden izledim bu uygulamaları. Doktor bazen 4-5 saat öncesinden rahatlatıcı bir ilaç veriyor.

3. Cevap: endoskopi yaptıran var mı?

Endoskopi korkulacak bir şey değil. İnternette çok yanlış yorumlar mevcut. 2 sefer oldum. Hem bayıltıp hemde normal. Hiçbir sorun ve acı yaşamadım. Kısa süren bir işlem. Korkmanıza gerek yok

Misafir
    Endoskopi olcam net beni çok korkutuyor ne yapayım zor mu

5. Cevap: endoskopi yaptıran var mı?

Geçen hafta endoskopi oldum ilk başlarda baya korkuyordum ama o kadar korkulacak bir şey değil. 15 dakika kadar süren bir işlem. Acı olmuyor.

+ Yorum / Mesaj Ekle

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler

Sitemizde yapılan paylaşımların sorumluluğu paylaşanlara aittir ve bu paylaşımlar bilgilendirme amaçlıdır. Doktorunuza danışmadan hareket etmeyiniz.